telefony alarmowe

Policja - 997

Your IP: 18.210.11.249
Today: Paź 29, 2020

W programie Centrum Zdrowia Psychicznego znajdują się zadania polegające przede wszystkim na zapewnieniu osobom z zaburzeniami psychiatrycznymi wielostronnej i powszechnie dostępnej opieki zdrowotnej oraz kształtowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi właściwych postaw społecznych, a zwłaszcza zrozumienia, tolerancji, życzliwości, a także przeciwdziałania ich stygmatyzacji i dyskryminacji.
CZP świadczy kompleksową i zintegrowaną pomoc psychiatryczną poprzez konsultację, leczenie i rehabilitację osób z zaburzeniami psychicznymi. Podmiotem odpowiedzialnym jest Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu. Dla zapewnienia prawidłowego udzielania świadczeń oraz w celu zapewnienia niezbędnego oparcia społecznego, wspomagania aktywności i uczestnictwa społecznego CZP współpracuje również z instytucjami zewnętrznymi.
Działalność CZP koordynuje Koordynator CZP podlegający służbowo Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Zamkniętego Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Adres: Centrum Zdrowia Psychicznego Elbląg ul.Komeńskiego 35

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba:

- masz kłopoty ze spaniem, nie możesz zasnąć, śpisz zdecydowanie za dużo
- masz skoki nastroju od ogromnej euforii po stany depresyjne
- masz lęki, fobie, ataki paniki
- towarzyszy ci rozdrażnienie, silniejsze odbieranie dźwięków
- czujesz utratę chęci życia, atakują ciebie myśli samobójcze
- masz nagłe skoki wagi – utrata jej lub przybieranie na niej
- odczuwasz chęć izolacji
- kompulsywne wykonujesz jakieś czynności
- towarzyszy ci lęk czy smutek odczuwany po stracie bliskiej osoby, utracie pracy

Mogą to być oznaki, że warto zgłosić się po pomoc do specjalisty. Czekają oni w Centrum Zdrowia Psychicznego. Tam też może się zgłosić osoba po pobycie w szpitalu psychiatrycznym, by kontynuować leczenie.

Jak wygląda wizyta w Centrum Zdrowia Psychicznego?

Specjaliści – pielęgniarka psychiatryczna, psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra, czekają tu na Ciebie w Punkcie Zgłoszeniowo Koordynacyjnym.Nie obowiązują żadne zapisy.Nie trzeba zapowiadać swojego przyjścia ani się rejestrować się wcześniej. Do Centrum Zdrowia Psychicznego można przyjść w każdej chwili, w godzinach jego pracy, w każdy dzień powszedni. Jeśli Ty jesteś zaniepokojony swoim zdrowiem do Centrum Zdrowia Psychicznego możesz przyjść sam lub z kimś bliskim, żeby czuć się raźniej. Jeśli się zgodzisz, bliska osoba będzie przy Tobie podczas konsultacji. Będzie mogła opowiedzieć specjaliście, o tym, jakie objawy w Twoim zachowaniu ją niepokoją. Jeśli nie będziesz chciał, żeby komentowała Twój stan, może po prostu siedzieć obok, żebyś czuł się bezpieczniej.Na podstawie rozmowy w Punkcie Zgłoszeniowo Koordynacyjnym i ewentualnej przedstawionej dokumentacji medycznej, specjalista opracuje plan leczenia. Jeśli Twój przypadek zostanie uznany za pilny, leczenie wystartuje nie później niż 72 godziny od konsultacji w Punkcie Zgłoszeniowo Koordynacyjnym. Będzie tak ułożone, żeby pasowało do twoich potrzeb. Może się okazać, że będą potrzebne konsultacje z psychiatrą, psychoterapia, leczenie w trybie dziennym (rano będziesz wchodził na oddział, gdzie przez cały dzień są zajęcia terapeutyczne a po południu wracał do domu), wizyty pielęgniarki środowiskowej w domu.

Kto może szukać pomocy w Centrum Zdrowia Psychicznego?

Każdy, kto skończył 18 lat i mieszka na terenie, którym ono się opiekuje. Bezpłatną opieką CZP otacza także osoby nieubezpieczone, podobnie jak wszystkie placówki działające w ramach NFZ na rzecz pacjentów doświadczających kryzysu psychicznego - leczących się psychiatrycznie. Więcej informacji o Centrach Zdrowia Psychicznego znajdziesz na stronie centrów czp.org.pl i na profilu na Facebooku – Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego