PARĘ SŁÓW O NAS

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu realizuje świadczenia medyczne w rodzaju:

• lecznictwo szpitalne,
  • ambulatoryjna opieka specjalistyczna,
  • rehabilitacja medyczna w zakresie stacjonarnym, dziennym i ambulatoryjnym,
  • psychiatria w zakresie stacjonarnym, dziennym i ambulatoryjnym,
  • endoskopia,
  • diagnostyka laboratoryjna i obrazowa,
  • medycyna pracy.

Od 2003 roku szpital posiada Certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001 i zarządzania środowiskowego ISO 14001. Od 2015 roku posiadamy Certyfikat Akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości.

• Historia

Szpital rozpoczął swoją działalność 01.03 1952 r w Elblągu ul. Amosa Komeńskiego 35 W okresie swojej działalności zmieniał nazwę z Garnizonowego Szpitala na 110 Szpital Wojskowy. Wiele lat funkcjonował jako Szpital Specjalistyczny w Elblągu. Obecna nazwa to Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu.

• Struktura organizacyjna

W czerwcu 2016 r. Rada Miejska w Elblągu podjęła decyzję o połączeniu SPSZOZ Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu - ul. Żeromskiego z Elbląskim Szpitalem Specjalistycznym z Przychodnią przy ul. J.A.Komeńskiego. Od 1 grudnia 2016 r. obie jednostki funkcjonują w jednej strukturze pod nazwą Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu.

• Kadra

Obecnie szpital zatrudnia blisko 1000 pracowników w tym ponad 160 lekarzy i ponad 350 pielęgniarek i położnych - liczba personelu medycznego przekracza 800 osób.