wtorek, 16 luty 2021 09:49

Oddział Chirurgii Dziecięcej

Od początku lat sześćdziesiątych oddział zajmuje się zarówno chirurgią jak i traumatologią oraz urologią dziecięcą. Obecnie wciąż poszerzany jest zakres zabiegów wykonywanych w oddziale i wprowadzane są nowoczesne metody leczenia zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną.
Poza działalnością leczniczą, oddział zajmuje się również kształceniem kadr medycznych. Od 2010 r. na podstawie akredytacji udzielonej przez Ministerstwo Zdrowia prowadzone są szkolenia specjalizacyjne w zakresie chirurgii dziecięcej.
Oddział liczy 20 łóżek, posiada salę pooperacyjną z monitorowaniem oraz gabinet zabiegowy.
Zakres zabiegów:
Chirurgiczne:
- chirurgia przewodu pokarmowego z dostępu klasycznego jak i laparoskopowo (usunięcie pęcherzyka żółciowego, usunięcie śledziony, zaopatrzenie torbieli śledziony, usunięcie wyrostka robaczkowego i uchyłka Meckel’a, przepukliny pachwinowe metodą klasyczną i małoinwazyjną PIRS, leczenie chirurgiczne urazów narządów jamy brzusznej, drenaż jamy opłucnowej.
- chirurgia skóry (zmiany skórne, znamiona barwnikowe, guzki podskórne, wyrośla przeduszne, zatoki pilonidalne).
Urologiczne:
- leczenie operacyjne wodniaków jądra i powrózka nasiennego, żylaków powrózka nasiennego oraz niezstąpionych jąder, torbiele jajników.
Ortopedyczne:
- leczenie urazów narządu ruchu ( zespolenia drutami, nowoczesne zespolenia prętami elastycznymi –ESIN ), leczenie wad wrodzonych układu kostno-stawowego (palcozrosty, palce dodatkowe, wyrośla kostne, torbiele kostne), urazy wielotkankowe, operacja palców koślawych, wydłużanie ścięgien Achillesa.
Diagnostyka:
Diagnostyka obrazowa – pełen zakres (RTG, ultrasonografia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa)
Pragniemy nie tylko zapewnić naszym małym pacjentom profesjonalną i wysokospecjalistyczną opiekę ale i komfortowe warunki pobytu w naszym oddziale, umożliwiając tym szybszy powrót do zdrowia, a także wspomaganie procesu rehabilitacji naszych pacjentów i zabezpieczenie ich niestandardowych potrzeb medycznych.
Rodzice i opiekunowie mogą przebywać z dzieckiem przez całą dobę (1 osoba jednoczasowo przy jednym dziecku). Udostępniamy leżanki oraz materace do spania dla opiekunów. W oddziale dostępna jest kuchenka w której można przygotować i zjeść posiłek. W okresach zwiększonej zachorowalności na choroby zakaźne ograniczamy okresowo odwiedziny.

Dane kontaktowe:

koordynator - Bartosz Gawliński,

Pielęgniarka Oddziałowa - Krystyna Fiedorowicz, tel. 55 230 41 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gabinet lekarski - tel. 55 230 41 42

Dyżurka pielęgniarek - tel. 55 230 41 62,

Sekretariat oddziału - tel. 55 230 41 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 13139 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 marzec 2024 11:12