poniedziałek, 30 maj 2022 08:49

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne

Kierownik: Anna Ludwińska tel. 55 239 45 21     E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 55 239 45 22

Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej

Telefon:55 239 45 22

Pracownia Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi

Telefon: 55 239 45 34

Pracownia Mikrobiologii

Telefon 55 239 45 24

LOKALIZACJA I GODZINY UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne zlokalizowane jest na:

- pierwszym piętrze (rejestracja, pobieranie materiału do badań, Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej, Pracownia Mikrobiologiczna) Budynku Głównego Szpitala – wejście A

- na parterze Pracownia Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi w Budynku Głównego Szpitala – wejście A.

Pracownia czynna jest całodobowo dla komórek organizacyjnych Szpitala oraz pacjentów z badaniami pilnymi zleconymi przez lekarza.

Pobieranie materiału do badań od pacjentów ambulatoryjnych:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 11:00

Odbiór wyników badań wykonywanych w trybie ambulatoryjnym:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 11:00 oraz od 13:30 do 15:15 - odbiór tylko za okazaniem dokumentu tożsamości, a w przypadku odbioru wyników przez osoby trzecie wymagane jest również upoważnienie.

ZAKRES ŚWIADCZEŃ

W  Medycznym Laboratorium Diagnostycznym udzielamy świadczeń z zakresu: hematologii krwi, badań koagulologicznych, parametrów krytycznych, parametrów biochemicznych w krwi i w moczu, analityki ogólnej w materiale biologicznym, hormonów, wirusów, markerów nowotworowych, serologii, wykrywania narkotyków w moczu. Laboratorium pracuje w zintegrowanym laboratoryjnym systemie informatycznym.

PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się jak prawidłowo przygotować się do badań.

CENNIK

Kliknij  TUTAJ, aby zapoznać się z aktualnym cennikiem naszego Laboratorium.

CERTYFIKATY

Nasze Laboratorium legitymuje się certyfikatami potwierdzającymi udział w programach kontroli laboratoryjnej, tj.

• międzynarodowych: "Riqas", "Labquality",
  • krajowych: Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi.
  • Konrtola Hematimage i SOWA dotycząca rozmazów
  • Polmikro-Mikrobiologia
  • Kontrola Immunologii Transfuzjologicznej - z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii

KADRA LABORATORIUM

Pracują u nas: diagności i technicy, w tym posiadamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę z zakresu specjalności: Specjaliści Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej, Laboratoryjnej Transfuzjologii Medycznej oraz Mikrobiologii.

PRACOWNIA DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

Wykonuje badania podstawowe oraz badania specjalistyczne.

Do badań podstawowych należą badania z zakresu:

• analityki ogólnej:

- badanie ogólne moczu z oceną mikroskopową,

- badanie płynu stawowego z oceną mikroskopową płynu oraz na obecność kryształów,

- badanie płynu mózgowo-rdzeniowego z oceną mikroskopową,

- badanie płynu z jam ciała z oceną mikroskopową.

• Morfologia z rozmazem i oceną mikroskopową krwi,
  • Koagulologii: Czasy krzepnięcia, D-dimery ( badanie wykluczające zakrzepicę), Fibrynogen,
  • Biochemii: badania podstawowe, czynniki zapalne CRP, białka ostrej fazy (albumina, ferrytyna, CRP),
  • Immunochemii: hormony, markery nowotworowe, diagnostyka zakażeń: WZW, HIV, Toxoplazmoza, Prokalcytonina, Troponina-marker zawału serca, NT Pro BNP.
Czytany 602 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 czerwiec 2022 05:25