UWAGA!!!  Zmiana adresu UWAGA!!!

Adres: PUNKT SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH

HALA SPORTOWO-WIDOWISKOWA przy
AL. GRUNWALDZKIEJ 135

Punkt czynny: OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

GODZINY 8:00 DO 18:00

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

REJESTRACJA SZCZEPIEŃ

tel. 55 221 22 32
tel. 55 533 03 30 wewnętrzny 0

Koordynatorzy szczepień Alina Owczarek i Ewa Boryszewska

tel. 504 478 339
tel. 504 478 420
tel. 504 478 341

Wszystkie osoby, które szczepią się I dawką i II dawką zapraszamy do Hali Sportowo-Widowiskowej, ul Grunwaldzka 135.

222

Od poniedziałku 10.05.2021 ruszają szczepienia w przygotowanym przez elbląski samorząd Punkcie Szczepień Powszechnych w Hali Sportowo – Widowiskowej przy. Al. Grunwaldzkiej.

Na szczepienia można rejestrować się elektronicznie oraz przez ogólnopolską infolinię.

W piątek 7 maja, uruchomiona zostanie również rejestracja w hali przy Al. Grunwaldzkiej pod numerami telefonów:

55 221 22 32,

55 221 22 42

55 221 22 52
Punkt Szczepień Powszechnych będzie czynny od poniedziałku do piątku, szczepienia będą wykonywane od godz. 8.00 do 18.00.

5 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Higieny Rąk.

W tym roku hasło przewodnie brzmi: „Sekundy ratują życie”, a przecież do przeprowadzenia prawidłowej dezynfekcji rąk wystarczy tylko 30 sekund.

Jako szpital, który na co dzień aktywnie uczestniczy w programie WHO „Czyste ręce to bezpieczna opieka”, wspólnie z mieszkańcami miasta Elbląga, promowaliśmy tą ideę w punkcie szczepień przeciw Covid.

Dziękujemy pracownikom Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła Ii w Elblągu i mieszkańcom miasta i okolic, korzystającym z naszych usług za wsparcie okazane dla tego projektu oraz czynny udział w promowaniu prawidłowej techniki higieny rąk, co znalazło odzwierciedlenie na stronach

WHOhttps://5may.cleanhandssavelives.org/wall/

W dniu dzisiejszym, tj. 07.04.2021 obchodzimy kolejny Światowy Dzień Zdrowia.

Nieprzerwanie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni tego dnia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie.

1460x616

W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi - Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne!

Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 .Obecna sytuacja epidemiologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii.

źródło: https://www.gov.pl/web/psse-konin/swiatowy-dzien-zdrowia-2021

Dnia 23 marca 2021r. w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu na placu budowy nowego bloku operacyjnego odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Elblągu Witolda Wróblewskiego wraz z Dyrektorem Szpitala Mirosławem Gorbaczewskim i jego zastępcą ds. technicznych Maciejem Lateckim dotycząca postępów w realizacji zadania pn. „Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu” – ZIT bis II edycja”  Podczas konferencji poruszone zostały tematy dotyczące zakresu inwestycji, jej finansowania oraz planowanego zakończenia zadania.

Pan Prezydent wizytował na terernie budowy bloku operacyjnego oraz na modernizowanym w pierwszej kolejności Oddziale Chirurgii Dziecięcej.

Budowa jest obecnie na etapie wyburzeń, demontażu stanu istniejącego i stawiania ścian działowych, reszta działań tj. modernizacja istniejących już oddziałów będzie sukcesywanie dokonywana, gdy liczba pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2 ulegnie zmniejszeniu.

09

IMG 20210323 101450

Procedura przyjęcia do szpitala

Warunkiem hospitalizacji jest posiadanie skierowania od lekarza POZ, lekarza specjalisty lub lekarza przychodni/lekarza przychodni przyszpitalnej z wyjątkiem świadczeń określonych w art. 58 ustawy z dnia 6. 02. 1997 o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym ginekologa i położnika, stomatologa, dermatologa, onkologa, psychiatry, lecznictwa odwykowego dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz od tytoniu, dla osób zakażonych wirusem HIV, chorych na gruźlicę, dla kombatantów w zakresie chorób wojennych i obozowych.

W przypadku wypadku, zatruć, urazów, porodu, stanów zagrożenia życia oraz w razie wydania zaświadczenia o przymusowej hospitalizacji świadczenia zdrowotne udzielane są przez szpital bez skierowania lekarza ubezpieczonego.

Dokumenty wymagane od pacjenta przy przyjęciu do szpitala:

Dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem.

Szanowni Państwo,

wszystkich zaproszonych SMS-owo na wymazy w kierunku COVID-19 przez NFZ Oddział Olsztyn informujemy, że w zaproszeniu podana jest błędna lokalizacja. Wymazy pobierane są w budynku Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, przy ul. Żeromskiego 22.

Zapraszamy tam Państwa w celu dokonania wymazu.

ZMIANA LOKALIZACJI PUNKTU SZCZEPIEŃ

Punkt szczepień zostaje przeniesiony z Przychodni Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu do Bursy Szkolnej nr 4, usytuowanej przy ul. Jana Amosa Komeńskiego 37 w Elblągu (sąsiedztwo Szpitala).

ZMIANA NUMERU TELEFONU - REJESTRACJA

Od dnia 16 marca 2021 r. zmienia się numer telefonu do Rejestracji na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 tel.: 55 533 03 30 wewnętrzny 0.
Zapraszamy do zapisów.