czp-aktualności

czp-aktualności

poniedziałek, 06 marzec 2023 16:26

I KONFERENCJA NAUKOWA KOŁA NAUKOWEGO PSYCHOLOGIA

Napisała
W imieniu Koła Naukowego Psychologia "Ryba Psuje się od Głowy", serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na I Konferencję Naukową 
 
 25 marca 2023 roku w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych przy ul. Lotniczej 2 odbędzie się konferencja
 pt. "CZŁOWIEK W ZDROWIU PSYCHICZNYM - POZNAĆ I ZROZUMIEĆ" 
 
Wstęp wolny po rejestracji na: www.tiny.pl/WK71R
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
BĄDŹCIE Z NAMI
 
AMiSNS Konferencja naukowa
poniedziałek, 10 październik 2022 07:50

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO 2022

Napisała

            Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że zaburzenia psychiczne towarzyszą co piątej osobie na świecie. Wzrost ryzyka zachorowań jest związany m.in. z dynamicznym tempem życia, przewlekłym stresem, długotrwałym brakiem wypoczynku. Taki tryb życia może powodować powstawanie zaburzeń lękowych, depresyjnych oraz psychoz. Dlatego ważna jest profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego.

            W dniu 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem Święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na problematykę chorób psychicznych. Ważnym zadaniem jest też przeciwdziałanie krzywdzącym stereotypom dotyczących osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, które sprawiają, że wiele chorych wstydzi się szukać pomocy u psychologów lub psychiatrów.

Zapraszamy do naszego Szpitala na wspólne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Będzie to okazja dla osób, które chcą zadbać o własną kondycję psychiczną, zadać pytania, dowiedzieć się jak wygląda pomoc w naszym centrum zdrowia psychicznego. To również okazja dla osób, chcących zgłosić się po wsparcie. Zachęcamy też przyjść, aby również dowiedzieć się jak i gdzie można pomóc naszym bliskim- rodzinie, znajomym, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym.

            Można będzie wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach z naszymi specjalistami: psychologami i lekarzem psychiatrą. Będzie też okazja uzyskania wsparcia od asystentów zdrowienia, którzy dzielą się własnym doświadczeniem kryzysu psychicznego i zdrowienia, dając przykład i nadzieję na wyzdrowienie.

            Zachęcamy do symbolicznego obchodzenia tego Święta i dbałości o swoje zdrowie psychiczne.

Czekamy w dniu 10.10.2022 r. od godz. 13.00 – 17.00 w budynku Poradni Specjalistycznej.

 ZAPRASZAMY !

piątek, 24 czerwiec 2022 11:40

ANKIETA ECUS DLA MIESZKAŃCÓW ELBLĄGA

Napisała

Elbląskie Centrum Usług Społecznych, chcąc jak najlepiej pełnić swoją rolę na lokalnym rynku usług społecznych w Elblągu przystępuje do badania, którego wyniki będą wykorzystane w celu podsumowania pierwszego roku działalności instytucji  i zaplanowaniu dalszego rozwoju.

Zachęcamy mieszkańców Elbląga do wypełnienia ankiety, link znajduje się poniżej.:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSBc6X_h-vM2QDIJSe5jU8wSQqzpjLJ9THsmaGUryq3_5F7g/viewform