izba przyjęć

izba przyjęć

izba przyjęć (4)

wtorek, 16 luty 2021 09:52

Izba Przyjęć ul. Komeńskiego 35

Napisała

Izba Przyjęć jest newralgicznym miejscem w szpitalu. Odbywają się tu przyjęcia do oddziałów Szpitala oraz całodobowo udzielana jest pomoc w trybie nagłym. Wykonuje się tu również działania diagnostyczno - terapeutyczne mające na celu wstępną ocenę stanu zdrowia pacjentów kierowanych z placówek o niższym poziomie referencyjności. W latach 2005-2006 w Izbie Przyjęć przeprowadzono gruntowny remont, dzięki któremu dostosowano jej pomieszczenia do aktualnych standardów i przepisów.

Dane kontaktowe:

Pielęgniarka Oddziałowa - Anna Gajda, tel. 55 239 44 37, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżurka pielęgniarek - tel. 55 239 44 41

Wypisy pacjentów - tel. 55 239 44 39, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Rejestracja - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

wtorek, 16 luty 2021 09:52

Izba Przyjęć ul. Żeromskiego 22

Napisała

Izba Przyjęć znajduje się w sąsiedztwie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w gmachu głównym budynku Szpitala Miejskiego, przy ul. Żeromskiego 22. Główne wejście do szpitala wyposażone jest w zadaszony podjazd dla karetek.

Oddział posiada:

 • Gabinet zabiegowy ortopedyczny;
 • Gabinet zabiegowy chirurgii dziecięcej;
 • Gabinet pediatryczny;
 • Gabinet EKG.

Lekarze pracujący w Izbie Przyjęć mają do dyspozycji:

 • Rtg;
 • Diagnostykę labolatoryjną;
 • Możliwość badań ultrasonograficznych.

Zadania Izby Przyjęć

 1. Kwalifikowanie do hospitalizacji chorych zgłaszających się ze skierowaniem;
 2. Przyjmowanie do szpitala chorych zakwalifikowanych do hospitalizacji;
 3. Udzielanie pomocy doraźnej chorym, którzy nie zostali zakwalifikowani do leczenia w szpitalu lub zostali zakwalifikowanie do przyjęcia wpóźniejszym terminie;
 4. Transportu chorych w celu konsultacji lub badań diagnostycznych, kontynuacji leczenia w innej placówce służby zdrowia lub do miejsca zamieszkania wg aktualnie obowiązujących przepisów;
 5. Współorganizowanie oraz pomoc w akcjach ratowniczych w razie klęsk żywiołowych itp.

Dane kontaktowe:

Pielęgniarka Koordynująca - Ewa Stokarska, tel. 55 230 42 18, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Rejestracja - tel. 55 625 72 60,

Punkt pielęgniarski - tel. 55 230 42 18,

FAX - 55 230 41 98.

 

wtorek, 16 luty 2021 09:53

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

Napisała

W zakresie organizacji Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej na terenie miasta Elbląga Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu realizuje porady lekarskie i świadczenia pielęgniarskie w trybie wyjazdowym:


Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu, ul. Żeromskiego 22, tel. 55 230 42 28

Koordynator - lek. Dariusz Paulo


Porady lekarskie i świadczenia pielęgniarskie w trybie stacjonarnym oraz telefonicznie realizuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu:


Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, ul. Królewiecka 146, tel. 55 239 57 61 lub 55 239 57 99


Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

 • nagłego zachorowania;
 • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
 • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
czwartek, 18 marzec 2021 13:00

Procedura przyjęcia do szpitala

Napisała

Procedura przyjęcia do szpitala

Warunkiem hospitalizacji jest posiadanie skierowania od lekarza POZ, lekarza specjalisty lub lekarza przychodni/lekarza przychodni przyszpitalnej z wyjątkiem świadczeń określonych w art. 58 ustawy z dnia 6. 02. 1997 o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym ginekologa i położnika, stomatologa, dermatologa, onkologa, psychiatry, lecznictwa odwykowego dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz od tytoniu, dla osób zakażonych wirusem HIV, chorych na gruźlicę, dla kombatantów w zakresie chorób wojennych i obozowych.

W przypadku wypadku, zatruć, urazów, porodu, stanów zagrożenia życia oraz w razie wydania zaświadczenia o przymusowej hospitalizacji świadczenia zdrowotne udzielane są przez szpital bez skierowania lekarza ubezpieczonego.

Dokumenty wymagane od pacjenta przy przyjęciu do szpitala:

Dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem.

Copyright © 2021 Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu.

szukaj