izba przyjęć

wtorek, 16 luty 2021 09:53

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

W zakresie organizacji Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej na terenie miasta Elbląga Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu realizuje porady lekarskie i świadczenia pielęgniarskie w trybie wyjazdowym:

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu, ul. Żeromskiego 22, tel. 55 230 42 28

Koordynator - lek. Dariusz Paulo

Porady lekarskie i świadczenia pielęgniarskie w trybie stacjonarnym oraz telefonicznie realizuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu:

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, ul. Królewiecka 146, tel. 55 239 57 61 lub 55 239 57 99

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
Czytany 69 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 marzec 2021 08:27