W dniu dzisiejszym, tj. 07.04.2021 obchodzimy kolejny Światowy Dzień Zdrowia.
Nieprzerwanie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni tego dnia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie.
W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi - Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne!
Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 .Obecna sytuacja epidemiologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii.
źródło: https://www.gov.pl/web/psse-konin/swiatowy-dzien-zdrowia-2021
Dnia 23 marca 2021r. w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu na placu budowy nowego bloku operacyjnego odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Elblągu Witolda Wróblewskiego wraz z Dyrektorem Szpitala Mirosławem Gorbaczewskim i jego zastępcą ds. technicznych Maciejem Lateckim dotycząca postępów w realizacji zadania pn. „Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu” – ZIT bis II edycja” Podczas konferencji poruszone zostały tematy dotyczące zakresu inwestycji, jej finansowania oraz planowanego zakończenia zadania.
Pan Prezydent wizytował na terernie budowy bloku operacyjnego oraz na modernizowanym w pierwszej kolejności Oddziale Chirurgii Dziecięcej.
Budowa jest obecnie na etapie wyburzeń, demontażu stanu istniejącego i stawiania ścian działowych, reszta działań tj. modernizacja istniejących już oddziałów będzie sukcesywanie dokonywana, gdy liczba pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2 ulegnie zmniejszeniu.
Warunkiem hospitalizacji jest posiadanie skierowania od lekarza POZ, lekarza specjalisty lub lekarza przychodni/lekarza przychodni przyszpitalnej z wyjątkiem świadczeń określonych w art. 58 ustawy z dnia 6. 02. 1997 o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym ginekologa i położnika, stomatologa, dermatologa, onkologa, psychiatry, lecznictwa odwykowego dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz od tytoniu, dla osób zakażonych wirusem HIV, chorych na gruźlicę, dla kombatantów w zakresie chorób wojennych i obozowych.
W przypadku wypadku, zatruć, urazów, porodu, stanów zagrożenia życia oraz w razie wydania zaświadczenia o przymusowej hospitalizacji świadczenia zdrowotne udzielane są przez szpital bez skierowania lekarza ubezpieczonego.
Dokumenty wymagane od pacjenta przy przyjęciu do szpitala:
Dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem.
Szanowni Państwo,
wszystkich zaproszonych SMS-owo na wymazy w kierunku COVID-19 przez NFZ Oddział Olsztyn informujemy, że w zaproszeniu podana jest błędna lokalizacja. Wymazy pobierane są w budynku Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, przy ul. Żeromskiego 22.
Zapraszamy tam Państwa w celu dokonania wymazu.
SZCZEPIENIA DLA OSÓB W WIEKU 60 - 69 LAT
Zapraszamy wszystkie osoby urodzone w latach 1952-1961, zamieszkałe w województwie warmińsko-mazurskim na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.
Przyjmujemy zgłoszenia do pierwszego etapu szczepień.
Kontakt do koordynatorów:
Zespół nr 1 – koordynator Alina Owczarek – tel. 504 478 341
Zespół nr 2 – koordynator Ewa Boryszewska – tel. 504 478 339
oraz
55 533 03 30 wewnętrzny 0
SZCZEPIENIA DLA OSÓB PRZEWLEKLE CHORYCH
Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19
Wspólne wytyczne dla pacjentów z grupy 1B i personelu medycznego w zakresie szczepienia przeciwko COVID-19.
Szczepienia pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpoczną się 15 marca 2021 roku. A rejestracja - 10 marca. Chcemy, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Dlatego nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19.
Rejestracja na szczepienia osób przewlekle chorych rozpocznie się 10 marca 2021 r., same szczepienia zaś ruszą 15 marca 2021 roku. Chorzy dostaną skierowanie automatycznie, jednak w niektórych przypadkach zalecana będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym – czy na pewno kwalifikują się na szczepienie i w jakim terminie.
Kto może zapisać się na szczepienie w pierwszej kolejności?
Pacjenci przewlekle chorzy z ryzykiem ciężkiego przebiegu COVID-19, którzy zaliczają się do tzw. etapu 1B to:
Trwają prace nad poszerzeniem tej grupy. Rada Medyczna rekomenduje, by szczepieniami objąć również pacjentów, którym zdiagnozowano choroby onkologiczne, a którym jeszcze nie podjęto leczenia, a także pacjentów, którzy zostali zakwalifikowani do przeszczepów. O szczegółach będziemy informować wkrótce.
Jesteś pacjentem z chorobą nowotworową i w latach 2020-2021 leczono Cię chemioterapią lub radioterapią?
Skierowanie dla pacjentów onkologicznych zostanie wystawione automatycznie przez Centrum e-Zdrowia.
– jeżeli nie ma przeciwwskazań do szczepienia, skontaktuj się z wybranym populacyjnym punktem szczepień (włączając szpitale węzłowo-populacyjne i tymczasowe) i umów termin szczepienia.
– zapoznaj się z wytycznymi i w razie potrzeby skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym
– jeżeli nie ma przeciwwskazań do szczepienia, zostaniesz zaszczepiony w swoim ośrodku onkologicznym lub w populacyjnych punktach szczepień
Skorzystaj z bezpłatnego szczepienia w wybranym przez siebie czasie.
Pamiętaj o drugiej dawce szczepienia – termin otrzymasz bezpośrednio w punkcie szczepień w dniu pierwszej dawki.
Ważne! Jeśli jesteś w trakcie hospitalizacji, szczepionkę przyjmiesz w placówce, w której jesteś leczony.
Jesteś pacjentem po przeszczepie komórek, tkanek, narządów i jesteś poddany leczeniu immunosupresyjnemu?
Skierowanie dla pacjentów po przeszczepach zostanie wystawione automatycznie przez Centrum e-Zdrowia.
Skontaktuj się z wybranym populacyjnym punktem szczepień (włączając szpitale węzłowo-populacyjne i tymczasowe).
Skorzystaj z bezpłatnego szczepienia w wybranym przez siebie czasie.
Pamiętaj o drugiej dawce szczepienia – termin otrzymasz bezpośrednio w punkcie szczepień w dniu pierwszej dawki.
Ważne! Jeśli jesteś w trakcie hospitalizacji, szczepionkę przyjmiesz w placówce, w której jesteś leczony.
Jesteś pacjentem poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej?
Skierowanie dla pacjentów wentylowanych mechanicznie zostanie wystawione automatycznie przez Centrum e-Zdrowia.
Jeśli jesteś mobilny i możesz samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień – skontaktuj się z wybranym populacyjnym punktem szczepień (włączając szpitale węzłowo-populacyjne i tymczasowe).
Jeśli ze względu na stan zdrowia nie możesz być szczepiony poza domem, zgłoś się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Lekarz zakwalifikuje Cię do szczepienia z wykorzystaniem mobilnego zespołu szczepień lub wyjazdowego punktu szczepień
Lekarz przed samym szczepieniem dokona ostatecznej kwalifikacji, czy możesz być zaszczepiony.
Skorzystaj z bezpłatnego szczepienia.
Pamiętaj o drugiej dawce szczepienia – termin wskaże mobilny punkt szczepień.
Ważne! Jeśli jesteś w trakcie hospitalizacji, szczepionkę przyjmiesz w placówce, w której jesteś leczony.
Jesteś pacjentem dializowanym?
Skierowanie dla pacjentów dializowanych zostanie wystawione automatycznie przez Centrum e-Zdrowia.
Umów termin w swojej stacji dializ.
Twój lekarz zadecyduje, czy możesz być zaszczepiony.
Skorzystaj z bezpłatnego szczepienia.
Pamiętaj o drugiej dawce szczepienia – termin otrzymasz po przyjęciu pierwszej dawki w swojej stacji dializ.
Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osoby-przewlekle-chore
WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osoby-przewlekle-chore
MATERIAŁY DO POBRANIA: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osoby-przewlekle-chore
Informujemy, że punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19 w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu (przy portierni) czynny jest codziennie (7 dni w tygodniu) w godzinach 8:00-13:00.
Wymazy pobierane są bez rejestracji, na podstawie posiadanego przez Pacjenta zlecenia.
Informujemy, iż Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu został wpisany do wykazu podmiotów szczepiących przeciwko wirusowi SARS CoV-2 jako Szpital węzłowy. Powstały dwa zespoły.
Przyjmujemy zgłoszenia do pierwszego etapu szczepień, który obejmuje sektor ochrony zdrowia - zawody medyczne i niemedyczne
Kontakt do koordynatorów:
Zespół nr 1 – koordynator Alina Owczarek – Tel. 504 478 341, 55 239 45 41,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zespół nr 2 – koordynator Ewa Boryszewska – Tel. 504 478 339,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do kontaktu telefonicznego zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1400
Budynek przy ul. Komeńskiego 35
Dane kontaktowe
Kierownik - nr tel. 55 239 45 61, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z-ca Kierownika - nr tel. 55 239 44 06, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Księgowość apteki - nr tel. 55 239 44 06
Receptura apteki - nr tel. 55 239 45 63
Budynek przy ul. Żeromskiego 22
Dane kontaktowe
Kierownik - nr tel. 55 230 41 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Apteka FAX - nr - 55 230 41 89
Apteka - ekspedycja - nr tel. 55 230 41 35
Szpital Miejski św.Jana Pawła II w Elblągu
ul. Komeńskiego 35
82-300 Elbląg
tel/fax: +48 55 239 44 02