wtorek, 16 luty 2021 10:40

Oddział Dzienny Psychiatryczny

Jest to pośrednia forma oddziaływań między oddziałem całodobowym a opieką ambulatoryjną. Jego celem jest poprawa stanu psychicznego pacjenta i polepszenie jego funkcjonowania w rolach społecznych poprzez oddziaływanie leczniczo-terapeutyczne i rehabilitacyjne.
Warunki przyjęcia do Oddziału:
1.Odbycie wizyty kwalifikacyjnej, której termin można ustalić pod nr tel. 55 239 44 65.
2. Termin wizyty kwalifikacyjnej możliwy jest do uzgodnienia po przedstawieniu skierowania od lekarza.
3. Po zakwalifikowaniu wyznaczany jest termin przyjęcia do Oddziału.

Oddział przeznaczony jest dla pacjentów:
- po leczeniu w całodobowym oddziale psychiatrycznym, wymagających dalszego wsparcia terapeutycznego.
- z zaostrzeniami stanu psychicznego w trakcie leczenia ambulatoryjnego,
- zmagających się pierwszy raz z zaburzeniami psychicznymi, wymagających diagnostyki i wdrożenia postępowania leczniczo - terapeutycznego.

Oddział dzienny psychiatryczny prowadzi zajęcia w trybie dziennym skierowane do:
• osób u których objawy zaburzeń psychicznych i choroby znacząco pogarszają codzienne funkcjonowanie w środowisku społecznym, rodzinnym i zawodowym,
• osób które cierpią na choroby i zaburzenia psychiczne nie wymagające całodobowej hospitalizacji.

Informacje organizacyjne:
- czas przebywania pacjentów na ODP: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-14.00,
- czas trwania terapii wynosi 12 tygodni,
- możliwość otrzymania zwolnienia lekarskiego,
- podczas pobytu pacjent otrzymuje posiłek regeneracyjny.

Wymogi formalne:
- Podstawą do przyjęcia na Oddział jest skierowanie od lekarza psychiatry lub lekarza rodzinnego.
- Przyjęcie do Oddziału odbywa się po zakwalifikowaniu na leczenie (konsultacji psychiatrycznej) i umówieniu terminu rozpoczęcia terapii.
- Nie przyjmujemy osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych w aktywnej fazie uzależnienia.

W ramach pobytu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym prowadzone są:
- konsultacje lekarskie psychiatryczne;
- konsultacje psychologiczne;
- psychoterapia indywidualna;
- psychoterapia grupowa;
- terapia zajęciowa obejmująca różnorodne formy tj.: arteterapia, rekreacja, rozwijanie zainteresowań, ergoterapia;
- psychoedukacja pacjenta i promocja zdrowego stylu życia.

Koordynator: lek. Anna Ananicz
Dane kontaktowe - Elbląg, ul. Komeńskiego 35, tel. 55 239 44 65, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ODP 1 ODP 2

Czytany 2065 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 sierpień 2023 12:53
Więcej w tej kategorii: Poradnia Zdrowia Psychicznego »