oddziały stacjonarne

wtorek, 16 luty 2021 09:48

Oddział Detoksykacji

Oddział Detoksykacji dysponuje 9 miejscami dla pacjentów z problemem alkoholowym. Zajmujemy się leczeniem alkoholowych zespołów abstynencyjnych. Do kluczowych elementów detoksykacji należą:
  • łagodzenie przykrych dla pacjenta objawów odstawiennych,
  • bezpieczne oczyszczanie organizmu z toksyn,
  • stabilizacja parametrów medycznych,
  • odpoczynek,
  • prawidłowe odżywianie,
  • zmotywowanie pacjenta do podjęcia dalszego leczenia uzależnienia.

Pacjent chcąc podjąć detoksykację alkoholową w naszej placówce powinien być trzeźwy, mieć skierowanie od lekarza na oddział detoksykacyjny, posiadać dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne oraz dowód osobisty. Leczenie w szpitalu trwa 14 dni. W czasie hospitalizacji pacjenci nie mogą opuszczać oddziału dlatego powinni mieć przy sobie odpowiednią ilość osobistych rzeczy (piżamę, kapcie, środki czystości, ubranie dzienne). Rodziny mogą odwiedzać pacjentów. Informacji odnośnie funkcjonowania oddziału, wolnych miejsc, ewentualnych zapisów na leczenie udziela:

Dane kontaktowe:

Koordynator - lek. Rafał Łuczak, tel. 55 239 44 13,

Pielęgniarka Oddziałowa - Katarzyna Rubaj, tel. 55 239 44 17, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lekarz dyżurny - tel. 55 239 44 20,

Dyżurka pielęgniarek - tel. 55 239 44 13.

Czytany 311 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 wrzesień 2021 10:15