oddziały stacjonarne

wtorek, 16 luty 2021 09:49

Oddział Chirurgii Dziecięcej

Od początku lat sześćdziesiątych oddział zajmuje się zarówno chirurgią jak i traumatologią oraz urologią dziecięcą. Obecnie wciąż poszerzany jest zakres zabiegów wykonywanych w oddziale i wprowadzane są nowoczesne metody leczenia zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną.

Poza działalnością leczniczą, oddział zajmuje się również kształceniem kadr medycznych. Od 2010 r. na podstawie akredytacji udzielonej przez Ministerstwo Zdrowia prowadzone są szkolenia specjalizacyjne w zakresie chirurgii dziecięcej.

Oddział liczy 22 łóżka, posiada salę pooperacyjną z monitorowaniem, gabinet zabiegowy, kuchnię dla rodziców. Opiekunowie mogą przebywać z dziećmi podczas całej hospitalizacji. Udostępniamy łóżka oraz materace.

Zakres zabiegów:

Chirurgiczne:

- chirurgia przewodu pokarmowego z dostępu klasycznego jak i laparoskopowo (usunięcie pęcherzyka żółciowego, usunięcie śledziony, zaopatrzenie torbieli śledziony, usunięcie wyrostka robaczkowego i uchyłka Meckel’a, operacje odpływu żołądkowo-przełykowego, gastrostomie, przepukliny pachwinowe metodą klasyczną i małoinwazyjną PIRS, leczenie chirurgiczne urazów narządów jamy brzusznej, wszczepienia i wymiany zastawek komorowo-otrzewnowych, torakoskopia ( dekortykacje płuca, drenaż jamy opłucnowej, resekcje szczytu płuca w odmie opłucnowej),

- chirurgia skóry (zmiany skórne, znamiona barwnikowe, guzki podskórne, wyrośla przeduszne, zatoki pilonidalne).

Urologiczne:

- operacje rekonstrukcyjne wad prącia (spodziectwo, zagięcie prącia, prącie pogrążone itp.), wady wrodzone pęcherza moczowego (operacja uchyłka pęcherza, ostrzykiwanie wypieracza botuliną), wady górnych dróg moczowych (operacje wodonercza, operacje moczowodów olbrzymich, leczenie refluxu pęcherzowo-moczowodowego endoskopowo przez ostrzyknięcie i przeszczepienie moczowodów), operacje torbieli prostych nerki, usunięcie nerki metodą klasyczną i laparoskopową, leczenie operacyjne wodniaków jądra i powrózka nasiennego, żylaków powrózka nasiennego oraz niezstąpionych jąder, torbiele jajników, diagnostyka endoskopowa.

Ortopedyczne:

- leczenie urazów narządu ruchu ( zespolenia drutami, nowoczesne zespolenia prętami elastycznymi –ESIN ), leczenie wad wrodzonych układu kostno-stawowego (palcozrosty, palce dodatkowe, wyrośla kostne, torbiele kostne), urazy wielotkankowe, operacja palców koślawych, wydłużanie ścięgien Achillesa.

Diagnostyka:

Diagnostyka obrazowa – pełen zakres (RTG, ultrasonografia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa)

Diagnostyka czynnościowa - posiadamy kompletnie wyposażoną pracownię urodynamiczną, w której wykonujemy badania uroflowmetryczne, cystometryczne, a także prowadzimy terapię zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych

Pragniemy nie tylko zapewnić naszym Małym Pacjentom profesjonalną i wysokospecjalistyczną opiekę ale i komfortowe warunki pobytu w naszym Oddziale, umożliwiając tym szybszy powrót do zdrowia, a także wspomaganie procesu rehabilitacji naszych pacjentów i zabezpieczenie ich niestandardowych potrzeb medycznych.

Rodzice i Opiekunowie mogą przebywać z dzieckiem przez całą dobę ( 1 osoba jednoczasowo przy jednym dziecku ). Udostępniamy łóżka i materace do spania dla Opiekunów. W oddziale dostępna jest kuchenka w której Opiekunowie mogą przygotować i zjeść posiłek a w piwnicy szpitala funkcjonuje bar. W okresach zwiększonej zachorowalności na choroby zakaźne ograniczamy okresowo odwiedziny.

Dane kontaktowe:

p.o. Ordynatora - lek. Wojciech Fischer, tel. 55 230 41 43, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielęgniarka Oddziałowa - Krystyna Fiedorowicz, tel. 55 230 41 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gabinet lekarski - tel. 55 230 41 43,

Dyżurka pielęgniarek - tel. 55 230 41 62,

Sekretariat oddziału - tel. 55 230 41 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 1293 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 wrzesień 2021 10:14