oddziały stacjonarne

wtorek, 16 luty 2021 09:49

Oddział Chirurgii Dziecięcej

Od początku lat sześćdziesiątych oddział zajmuje się zarówno chirurgią jak i traumatologią oraz urologią dziecięcą. Obecnie wciąż poszerzany jest zakres zabiegów wykonywanych w oddziale i wprowadzane są nowoczesne metody leczenia zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną.

Poza działalnością leczniczą, oddział zajmuje się również kształceniem kadr medycznych. Od 2010 r. na podstawie akredytacji udzielonej przez Ministerstwo Zdrowia prowadzone są szkolenia specjalizacyjne w zakresie chirurgii dziecięcej.

Oddział liczy 22 łóżka, posiada salę pooperacyjną z monitorowaniem, gabinet zabiegowy, kuchnię dla rodziców. Opiekunowie mogą przebywać z dziećmi podczas całej hospitalizacji. Udostępniamy łóżka oraz materace.

Zakres zabiegów:

Chirurgiczne: - chirurgia przewodu pokarmowego z dostępu klasycznego jak i laparoskopowo (usunięcie pęcherzyka żółciowego, usunięcie śledziony, zaopatrzenie torbieli śledziony, usunięcie wyrostka robaczkowego i uchyłka Meckel’a, operacje odpływu żołądkowo-przełykowego, gastrostomie, przepukliny pachwinowe metodą klasyczną i małoinwazyjną PIRS, leczenie chirurgiczne urazów narządów jamy brzusznej, wszczepienia i wymiany zastawek komorowo-otrzewnowych, torakoskopia ( dekortykacje płuca, drenaż jamy opłucnowej, resekcje szczytu płuca w odmie opłucnowej)

- chirurgia skóry (zmiany skórne, znamiona barwnikowe, guzki podskórne, wyrośla przeduszne, zatoki pilonidalne)

Urologiczne:-operacje rekonstrukcyjne wad prącia ( spodziectwo, zagięcie prącia, prącie pogrążone itp.), wady wrodzone pęcherza moczowego ( operacja uchyłka pęcherza, ostrzykiwanie wypieracza botuliną ), wady górnych dróg moczowych (operacje wodonercza, operacje moczowodów olbrzymich, leczenie refluxu pęcherzowo-moczowodowego endoskopowo przez ostrzyknięcie i przeszczepienie moczowodów ), operacje torbieli prostych nerki, usunięcie nerki metodą klasyczną i laparoskopową, leczenie operacyjne wodniaków jądra i powrózka nasiennego, żylaków powrózka nasiennego oraz niezstąpionych jąder, torbiele jajników, diagnostyka endoskopowa.

Ortopedyczne: - leczenie urazów narządu ruchu ( zespolenia drutami, nowoczesne zespolenia prętami elastycznymi –ESIN ), leczenie wad wrodzonych układu kostno-stawowego (palcozrosty, palce dodatkowe, wyrośla kostne, torbiele kostne), urazy wielotkankowe, operacja palców koślawych, wydłużanie ścięgien Achillesa.

Diagnostyka:

Diagnostyka obrazowa – pełen zakres (RTG, ultrasonografia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa)

Diagnostyka czynnościowa - posiadamy kompletnie wyposażoną pracownię urodynamiczną, w której wykonujemy badania uroflowmetryczne, cystometryczne, a także prowadzimy terapię zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych

Pragniemy nie tylko zapewnić naszym Małym Pacjentom profesjonalną i wysokospecjalistyczną opiekę ale i komfortowe warunki pobytu w naszym Oddziale, umożliwiając tym szybszy powrót do zdrowia, a także wspomaganie procesu rehabilitacji naszych pacjentów i zabezpieczenie ich niestandardowych potrzeb medycznych.

Rodzice i Opiekunowie mogą przebywać z dzieckiem przez całą dobę ( 1 osoba jednoczasowo przy jednym dziecku ). Udostępniamy łóżka i materace do spania dla Opiekunów. W oddziale dostępna jest kuchenka w której Opiekunowie mogą przygotować i zjeść posiłek a w piwnicy szpitala funkcjonuje bar. W okresach zwiększonej zachorowalności na choroby zakaźne ograniczamy okresowo odwiedziny.

Informacje ogólne

Pełniącym obowiązki Ordynatora jest lek. Wojciech Fischer, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe:
Gabinet lekarski - nr tel. 55 230 41 43
Dyżurka pielęgniarek - nr tel. 55 230 41 62

Pielęgniarka oddziałowa - nr tel. 55 230 41 63, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat oddziału - nr tel. 55 230 41 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 71 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 luty 2021 09:08